logo

HANDELSMAN & ROYCE

 

Koszula szyta na miarę
Koszule szyte na miarę

Koszule szyte na miarę w urokliwym Atelier w Katowicach

Wystarczy chociaż raz zamówić koszulę uszytą na miarę, aby zobaczyć jak wielka jest różnica pomiędzy produktem stworzonym specjalnie dla nas, a produktami dostępnymi na sklepowych półkach. Szycie miarowe to świetna alternatywa dla osób, którym nie odpowiada jakość produktów tworzonych w systemie RTW (Ready To Wear), które zalewają wnętrza galerii handlowych. Jeśli więc szukają Państwo wyjątkowych produktów, tworzonych tradycyjnymi metodami to właśnie znaleźli Państwo miejsce, w którym pielęgnowane są najlepsze tradycje krawieckie.

W naszym Atelier szyjemy zarówno dla osób, które znają już doskonale zalety szycia miarowego jak i dla osób, które chcą zamówić swoją pierwszą koszulę uszytą w systemie Bespoke. Nasz personel zawsze chętnie pomoże i doradzi, a jeśli będą Państwo mieć taką potrzebę, w Atelier można się również spotkać z zawodowym stylistą.

Decydując się na uszycie koszuli w Handelsman&Royce, mogą Państwo przede wszystkim wybrać odpowiednią tkaninę. Na miejscu dostępne są sprowadzone z Włoch materiały firmy Albini - na zamówienie możemy również sprowadzić dodatkowe tkaniny, tak aby sprostać Państwa wymaganiom. Poza materiałem, mogą Państwo samodzielnie wybrać także pozostałe elementy koszuli - mankiet, kołnierzyk i guziki. Koszule można także dodatkowo spresonalizować haftując na nich monogram właściciela.

Zamówienie jesteśmy w stanie zrealizować w ok. 10 dni

Koszula 1MonogramKoszula 2

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Atelier - Katowice, ul. Krzywa 12

tel. 573 338 203

 

Czym wyróżniają się nasze koszule?

 

Wkłady

Wkłady w mankietach i kołnierzykach klejone są za pomocą specjalistycznej klejarki. Proces ten eliminuje ryzyko odklejenia się wkładu w trakcie prania lub czyszczenia.

Kołnierzyki

W ofercie mamy trzy modele kołnierzyków: włoski, klasyczny kent i „button down” każdy w dwóch stopniach sztywności w zależności od osobistych preferencji klienta.

Kołnierzyki wszystkie

 

Kołnierze różne

 

Karczek

Dzielony karczek. Powstaje w wyniku zszycia dwóch precyzyjnie zestawionych ze sobą elementów. Jest niezwykle elegancki, a dzięki przeszyciu również bardziej plastyczny, dzięki czemu lepiej układa się na górnej części pleców naszych klientów. Pod karczkiem w zależności od modelu może znajdować się kontrafałda (model custom), lub wszyty na gładko tył z dopasowującymi koszulę do pleców pionowymi zaszewkami (slim).

Dzielony karczek

Rękawy

Wszywając rękawy wykonujemy dwie operacje na dwóch przeznaczonych tylko do tego specjalistycznych maszynach. Rękaw zostaje wszyty za pomocą ściegu łańcuszkowego, dzięki temu miejsce wszycia jest bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia. Następnie brzegi tkaniny wystające poza szwem , chowane są w bieliźnianym szwie francuskim oraz jednocześnie ponownie przeszywane ściegiem łańcuszkowym. Brzeg tkaniny zostaje zabezpieczony i schowany.

Wszycie rękawa

Listwy

W zależności od okazji, na jaką będziemy szyli dla Państwa koszulę, możemy zaproponować dwa rodzaje listew zapinania: krytą i otwartą. Zawsze wykonywana jest ona z odrębnego, precyzyjnie doszytego kawałka tkaniny. Listwa otwarta zostaje dodatkowo przestebnowana przy brzegach.

Proces szycia

Guziki

Guziki używane w naszych koszulach wykonane są z naturalnej masy perłowej.

Guziki z masy perłowej

Bok koszuli

Łączenie boków i rękawów koszuli to u Nas jedna czynność, wykonywana na specjalnie zaprojektowanej do tej operacji maszynie. Jeden szew łączy odcinek od miejsca doszywania mankietu, poprzez środek podkroju pachy, aż do dolnego brzegu koszuli. Ścieg łańcuszkowy łączy oba brzegi w sposób, który nie usztywnia oraz nie blokuje miejsca zszycia, a francuski szew zabezpiecza i zamyka je.

Wszycie mankietu

Mankiety

Mankiety dopasowujemy do klienta i okoliczności. Mamy w ofercie mankiety na jeden lub dwa guziki oraz takie do których zapięcia niezbędne są spinki.  Wszystkie mankiety dostępne są w dwóch stopniach sztywności w zależności od osobistych preferencji klienta. Lewy mankiet wedle życzenia może zostać poszerzony tak, by nie krepował nadgarstka w momencie , gdy znajduje się na nim zegarek.

Mankiet ze spinką

 

Mankiety-zestaw

 

Wykończenie dołu koszuli

Dolny brzeg naszych koszul podwijany jest na 6 mm, a zakończenie listwy wykańczamy w unikalny sposób. Rozcięcia przy mankietach wykańczane są ręcznie. Najpierw elementy są ręcznie formowane, a następnie wszywane z zachowaniem dokładności pokrywania się wzoru, kiedy koszula szyta jest w tkaniny wzorzystej.

Haft

Na życzenie klienta wykonujemy monogramy w formie haftu. Krój pisma dobierany jest według osobistych preferencji.